W tym roku nasi Studenci po raz kolejny dołączają do ZDRAPKI WIELKOPOSTNEJ, a dzięki nim nasza parafia. Już w najbliższą niedzielę, a także w środę popielcową Wspólnota Akademicka będzie rozprowadzać egzemplarze ZDRAPKI na Wielki Post 2019.

Czym jest zdrapka Wielkopostna?

To wyzwanie na okres Wielkiego Postu, które ma nam pomóc uczynić ten czas dobrym i owocnym. Pod zdrapką każdego dnia będą czekały zadania - małe wyzwania, zachęcające nas do czynienia konkretnego dobra. Ich zadaniem jest obudzić w nas gotowość do pełnienia uczynków miłosierdzia. Zdrapkowe zadania są odpowiedzią naszej wielkopostnej pokuty, opartej na modlitwie, poście i jałmużnie. Adresowane są do każdego - do osób młodych jak i dorosłych, a także do całych rodzin.

Chcesz przeżyć Wielki Post inaczej, lepiej - potrzebujesz w tym pomocy, mobilizacji - podejdź pod chór, do stolika Studentów ze Wspólnoty Akademickiej w najbliższą niedzielę - 03.03 po Mszach Świętych o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 18:00 i 20:00 oraz w Popielec na Mszach Świętych wieczornych o godz. 17.00, 18:00, 19:00 i 20:00.

Informacje dostępne też na facebooku wspólnot młodzieżowych naszej parafii: https://www.facebook.com/mlodziwladyslawa/

 
Katechezy dla narzeczonych Poradnia rodzinna

15 sierpnia

Słuszną jest rzeczą, że Bóg przyozdobił Matkę Syna swojego w słoneczną szatę - Dziewica obleczona w słońce! Niewiasta, matka musi być w słońcu, bo kobieta to matka życia, matka rodziny, matka narodu. A matka musi być słoneczna, jasna, królewska.

Stefan Kardynał Wyszyński – druga kromka chleba

Kalendarz parafialny

Ścieżka powrotu

Pismo parafialne „Brat”

Żywy różaniec

Wspolnota akademicka